تبلیغات متنی
چاپ پرچم
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
Hookah Shisha Tobacco
مربی سگ
خرید از چین
لوازم یدکی ال ۹۰
گاوصندوق
Barabas Ropa de hombre
مبلمان اداری کلاسیک
گاوصندوق
مبلمان اداری کلاسیک
لوازم تاتو
فروشگاه مکمل های غذایی
مبلمان اداری کلاسیک
میز اداری مدرن
گاوصندوق خانگی
ارسال اس ام اس انبوه
میز مدیریتی سلطنتی
خرید بک لینک قوی
نردبان خانگی
تور ترکیه
صندلی نیلپر
تورآنتالیا
خرید ملک در ترکیه
صندلی اداری گلدسیت
قیمت لوله استیل
میز اداری مدرن
تجهیز صنعت
معرفی کوتاه تعدادی از شبکه های رادیویی

رادیو رسانه ای برای همه اقشار جامعه

رادیو رسانه فراگیر و قابل دسترس

معرفی کوتاه تعدادی از شبکه های رادیویی

شبکه رادیویی جوان توانسته جایگاه خاصی در میان شنوندگان خود ایجاد کند، برگزاری 3 دوره جشنواره «جوانه» باعث شده تا مخاطبان این شبکه تا حدودی با فعالیت در رادیو آشنا شوند و آن را تجربه کنند. معرفی برنامه جوان ایرانی سلام

انوشه میرمجلسی سردبیر و نویسنده فاطمه صداقتی گوینده شهره شایان تهیه کننده و هانیه جوادیمنش گزارشگر این برنامه هستند که از شنبه تا پنج شنبه از رادیو جوان پخش میشود و 2 گروه برنامه ساز به صورت یک هفته در میان این برنامه را روی آنتن میبرند.

اگر می خواهید صبح را با نشاط آغاز کنید، اگر به دنبال افزایش طول عمر خود هستید  یا اگر فکر می کنید هیچ کس سر صبح مثل شما از خواب ناز بیدار نمی شود با جدیت پیشنهاد می کنیم برنامه جوان ایرانی سلام را بشنوید.  دم صبح پذیرای چهره خواب آلود،

صدای گرفته و صورت نیمه بشاش شما هستیم. هدف ما شادی و نشاط شماست.

 

 

صبح دانش

 مجله علمی شنیداری است که به مسائل مختلف علمی، پژوهشی، پزشکی و اقتصادی روز و همین طور معرفی نخبگان و پژوهشگران برتر می پردازد.

 

برخی دیگر از برنامه های رادیو جوان عبارتند از. عابران سپیده، کافه رادیو مسابقه در گوشی و غیره

 

 

رادیو ایران

پس از انقلاب ۱۳۵۷ ایران این رادیو برای مدت زیادی به شبکه سراسری صدای جمهوری اسلامی ایران تغییر نام داد. اما در سال 1383 این رادیو دوباره به همان نام قدیمی خود خوانده شد.

برنامه های شاخص

شب به خیر کوچولو

رادیو فصلی یک شبکه رادیویی فعال در کشور ایران است. این رادیو که از تابستان ۱۳۹۱ کار خود را آغاز کرده است وابسته به صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است و بر روی موج اف ام ردیف ۱۰۵٫۵ پخش می شود. این رادیو به صورت فصلی با نامهای مختلف فعالیت می کند. تا پایان سال ۱۳۹۱ سه دوره فصلی از این رادیو با نام های زیر فعالیت داشته اند:

  • رادیو تابستانه
  • رادیو مهر
  • رادیو بهمن. این شبکه رادیویی هر روز از ساعت شش تا شانزده برنامه خواهد داشت.

·         رادیو ورزش از اول تاهشتم تیرماه ۱۳۷۸به صورت آزمایشی پخش شد و از ۹ تیر ماه، هم زمان با میلاد با سعادت پیامبر گرامی (ص)، رسماً افتتاح شد و از۲۲ بهمن ۱۳۷۸ به پخش ۱۶ساعت برنامه پرداخت و هم اکنون، پخش آن به ۲۰ ساعت درروز ارتقا یافت. این شبکه رادیویی با گروهی کوچک که عشقی بزرگ دردل داشتند با هدف اصلی خدمت به مردم و جامعه ورزش راه اندازی شد و صمیمیت و سادگی اهل آن به سرعت موجب برقراری ارتباط صمیمانه و دوسویه بین رسانه و مخاطب گشت.

·          

موضوع برنامه‌ها

پخش نمایش های رادیویی و مسائل پیرامون تئاتر، نمایش های رادیویی، فیلم های تلویزیون و سینما

مدیر

مهدی دهقان نیری

وبگاه

رادیو نمایش

رادیو نمایش رادیویی است که به طور تخصصی به موضوع نمایش می‌پردازد. این رادیو بر روی موج اف ام، فرکانس 50/107 از ساعت 6الی 24 برنامه دارد. رادیو نمایش زیر نظر مرکز هنرهای نمایشی فعالیت می‌کند.

برنامه ها

از رادیو نمایش هر هفته یک فیلم سینمایی برای شنوندگان نمایش رادیویی به خصوص نابینایان آماده پخش می‌شود.[۲]

·          رادیو نمایش برنامه زنده رادیویی کارنامه و دیالوگ با رویکردی نقادانه نسبت به ۴ حوزه رادیو، تلویزیون، سینما و تئاتر دارد که به موضوعات بنیادین چهار حوزه می پردازد.

 

 

رادیو گفتگو در سال ۱۳۸۵ با هدف ایجاد فضای چند صدایی در ایران راه اندازی شد و با توجه به فضای متفاوتی که در رسانه ملی ایجاد کرد اقدام متفاوتی در نظام رسانه‌ای ایران تلقی می‌شد.

بحثهای سیاسی در این رادیو با استقبال نخبگان مواجه شد کارشناس مجری بحثهای سیاسی و فرهنگی این رادیوکه خیلی مخاطب داشت با دکتر امیر دبیری مهر بود که ضمن رعایت چارچوب‌های مورد قبول جمهوری اسلامی و سیاست‌های رسمی رسانه؛ با تسلطی که بر مباحث داشت مرزهای علمی و کارشناسی را زیرپا نمی‌گذاشت. منوچهر دین پرست؛ میرفخرایی؛ محمد رضا شهیدی فر؛ قاسم پورحسن؛ مسعود عابدین نژاد؛ حسن محمدیان؛ علی شکوهی از دیگر دست اندرکاران این رادیو در دوران شکوفایی ان بودند. در این رادیو در بحثها از همه جناح‌ها و دسته بندی‌های سیاسی و فرهنگی و اجتماعی استفاده می‌شد و بسیاری از نخبگان برای اولین بار حاضر به همکاری با رادیو گفتگو شدند این رویکرد در همه برنامه‌های رادیو گفتگو اعم از سیاسی و اقتصادی نیز وجود داشت. از برنامه‌های خوب این شبکه می توان به برنامه جستجو (پخش هر پنج شنبه ساعت ۱۷) و برنامه علمی مرزهای دانش (پخش هر سه شنبه) اشاره داشت، مرزهای دانش هر بار با یکی از مخترعین کشور گفتگو می‌کند، مهندس علی زارعی در برنامه‌ای به نام نخبه پروری، راهکارهای رسیدن به اختراع را ارائه می‌دهند. ایشان در مصاحبه با ایسنا مقصود خود از نخبه پروری و همکاری با رادیو گفتگو را پرورش دانشمندان و مخترعین با توجه به افق ۱۴۰۴ اعلام نمودند.

 

رادیو کتاب یک شبکه رادیویی فعال در کشور ایران است. این رادیو که از زمستان ۱۳۹۱ کار خود را آغاز کرده است وابسته به صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است و بر روی موج اف ام ردیف ۸۹٫۵ پخش می شود. رادیو کتاب با شعار جایی بین جوانان ایران شروع به فعالیت کرده است.

 

رادیو فرهنگ، یکی از شبکه‌های رادیویی در ایران است. این رادیو وابسته به صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است و به مباحث فرهنگی، ادبی، هنری، بویژه مباحث فکری معاصر می‌پردازد. در کنار بهره گیری در خور از پخش موسیقی، پاسخگویی به نیازهای فرهنگی جامعه معاصر از اهداف این رادیو است.

رادیو فرهنگ که قبلاً رادیو دو خوانده می‌شد از آنجا که به پخش جلسات مجلس می‌پردازد با نام رادیو مجلس نیز شناخته می‌شود.

 

رادیو تهران یکی از شبکه‌های صدای جمهوری اسلامی ایران است که در شهر تهران پخش می‌شود. این شبکه ترافیک خیابان‌های تهران را به‌صورت لحظه‌ای اعلام می‌کند. رانندگان تاکسی شهر از شنوندگان این شبکه هستند. شبکه رادیویی اقتصاد.

 در کنار ده‌ها شبکه عمومی، اختصاصی دیگر در سه حوزه آموزشی، اطلاع رسانی و نظریه پردازی فعالیت دارد.[۱]

· بررسی و تبیین نظام مالی و بانکی کشور

· معرفی مراکز، شوراها. اتحادیه‌ها و صنوف اقتصادی کشور

· فرهنگ سازی در زمینه مصرف بهینه و صرفه جویی انرژی

· معرفی و حمایت از تولیدات به ویژه تولیدات صادرات محور

· فرهنگ سازی به منظور افزایش بهره‌وری

· بررسی و تبیین الگوی مصرف

· فرهنگ سازی به منظور رشد اقتصادی در جهت افزایش تولید سرانه، اشتغال و تاکید برخودکفایی محصولات کشاورزی

· ترویج فرهنگ کار، زمینه سازی برای بهبود فضای کسب و کار و ایجاد محیط رقابتی برای مشارکت‌های مردمی

· فرهنگ سازی در جهت حمایت و هدایت سرمایه ایرانی و نقدینگی

· بستر سازی، هماهنگی، تعامل و همکاری با فعالان و بخش‌های مختلف اقتصادی در حوزه کار و سرمایه

· معرفی و حمایت از تولیدات صادرات محور

· فرهنگ سازی در جهت مدیریت صحیح مصرف

· ارائه الگوی سبک زندگی ایرانی اسلامی

· زمینه سازی در جهت رشد اقتصادی کشور

· معرفی ظرفیت‌های صادراتی کشور

· توسعه فرهنگ کارآفرینی و اشتغال زایی

· معرفی شبکه‌های جمع‌آوری و پردازش اطلاعات اقتصادی

· تبیین سیاست‌های حمایتی از تولید کنندگان بخشهای فعال اقتصادی کشور.

· افزایش سطح آگاهی‌های اقتصادی

· افزایش مهارت‌های صنعتی

· بررسی راهکارهای افزایش بهره‌وری

· معرفی تسهیلات فنی و اعتباری کانون‌های اقتصادی کشور

· طرح و بررسی سطح انتظارات و مطالبات اقتصادی مردم از مسئولان

· معرفی و تکریم فعالان اقتصادی، سرمایه گذاران مولد و کارآفرین

· رصد و دیده بانی و انعکاس فضای اقتصاد داخلی و بین‌المللی

· تنویر افکار عمومی، شفاف سازی و اطلاع رسانی با پخش اخبار، رویدادها و تحولات اقتصادی و ارائه آمارهای مختلف، حوزه‌های صنعتی، تجاری، بازرگانی، کشاورزی و اقتصادی

· زمینه سازی در جهت تقویت و توجه به فناوری، تکنولوژی‌ها و صنایع نوین

· رصد، شناسایی و انعکاس اختراعات و ابتکارات داخلی

· ارتباط پیوسته با نهادها و کانون‌ها به منظور طرح نظرات و دیدگاههای نخبگان اقتصادی کشور

· تبیین مبانی اقتصاد اسلامی و ترویج مفاهیم اسلامی در حوزه اقتصاد

· معرفی و تبیین اخلاق کسب و کار

· معرفی فرصت‌ها و بازارهای مناسب برای سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی

تاریخچه

افتتاح رادیو اقتصاد با هدف اطلاع رسانی بیشتر در حوزه اقتصادی انجام گرفت.

این شبکه در تاریخ ۱۳۹۰/۱/۲۲ با حضور معاون صدا، معاون وزیر اقتصاد و دارایی، معاون پارلمانی رییس جمهور و تعدادی از مدیران شبکه‌های رادیویی و نمایندگان رسانه‌های جمعی در استودیوی شماره هشت ساختمان شهدا شروع به کار کرد.

نظریه پردازی، اطلاع رسانی و آموزش از ویژگی‌های رادیو اقتصاد است و در همین راستا تعامل با نخبگان اقتصادی از ضروریات برنامه سازی در این رادیوی تخصصی محسوب می‌شود.

 

 

 

 

 

رادیو معارف، یکی از شبکه‌های رادیویی در ایران است. این رادیو وابسته به صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران که در سال ۱۳۷۷ و همزمان با سالروز تولد فاطمه معصومه، به منظور گسترش مباحث معرفتی و با هدف پرداختن به حوزه های مختلف فرهنگ دینی، در شهر قم افتتاح شد که پخش ۲۴ ساعته دارد. این شبکه در نحوه پخش منحصربه‌فرد است و متفاوت از همه شبکه ها از پخش هر گونه ساز موسیقی پرهیز می کند.

فرستنده های FM، همراه با ردیف های متعدد و فرستنده AM بر روی ردیف ۱۰۷۱ طول موج شبکه معارف را جهت شهرهای ایران پوشش می دهند.همچنین یک کانال انگلیسی با نام ندای اسلام (The Call Of Islam Radio) در سال ۸۶ در مجموعه رادیو معارف با ۲۴ ساعت پخش به شنوندگان انگلیسی زبان ارائه شد. پرطرفدارترین برنامه های رادیو معارف عبارتند از: مجموعه پرسمان ها که با دسته بندی موضوعی سوالات خانوادگی/ تربیت کودک/ اعتقادی/ قرآنی/ تاریخی هر روز به صورت زنده پخش می شود. مجموعه زمزم احکام که به سوالات فقهی شنوندگان پاسخ می دهد. برنامه های زنده صبحگاهی که مسائل اجتماعی و خانوادگی را با حضور کارشناسان بررسی می کند. اخبار جهان اسلام که تنها بخش خبری جهان اسلام در صدا و سیمای امتیاز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در سه شنبه 9 ارديبهشت 1393ساعت 21:38 توسط زهرا شمس | تعداد بازديد : 1070 | |